KATEGORITË

 5 pozicionet më të mira KAMA SUTRA

Top 5 Kama Sutra Positions

Edhe pse pozicionet e thjeshta mund të jenë më të mirat për ju, asgjë nuk mund t’ju kënaqë në dhomën e gjumit siç mund të bëjnë disa pozicione të Kama Sutra! Pavarësisht nëse jeni një atlet aventurier ose një kalorës i ngurtë, me siguri do të gjeni një të preferuar nga 5 pozicionet tona kryesore Kama Sutra!

çfarë është KAMA SUTRA

Ne të gjithë kemi dëgjuar për Kama Sutra dhe e dimë që është një libër i shenjtë, antik që ka të bëjë me kryerjen e marrëdhënieve në mënyra të reja, të bukura dhe të veçanta! Kjo është ajo që dinë shumica e njerëzve, por ka shumë më shumë për këtë libër të vogël!

Është shkruar fillimisht në Hindu, dhe daton deri në 400 vite para erës sonë. Shumica e njerëzve e konsiderojnë atë si një enciklopedi të pozicioneve mahnitëse, akrobatike. Sidoqoftë, vetëm një pjesë e vogël e Kama Sutra origjinale ka të bëjë me pozicionet. 80% tjetër flet për filozofinë e lidhur me dashurinë dhe mënyrën e mbajtjes gjallë të dëshirës.

Ndërsa shumica e Kama Sutra nuk përqendrohet në pozicionet perfekte ose tekat dhe dëshirat, blogjet tona do t’ju mësojnë një ose dy gjëra për të patur marrëdhënie seksuale më të zjarrta. Kështu që kur jeni duke kryer marrëdhënie, ju mund të shijoni kënaqësinë maksimale!

misionar: KAMA SUTRA për fillestarët

Misionari është një nga pozicionet më të përdorura të Kama Sutra. Nëse doni të ‘bëni qejf’ dhe të shijoni disa penetrime “brenda-jashtë”, atëherë misionari është një pozicion mjaft i nënvlerësuar që meriton pak më shumë vëmendje.

Ka kaq shumë variacione dhe është një pozicion shumë intim! Nëse jeni duke kërkuar një situatë vetëm për vetëm, sigurohuni që të mbani kontakt me sy!

Për të ndezur situatën, provoni ndonjë lojë me role në dhomën e gjumit. Jini të guximshëm dhe të patrembur, dhe ky pozicion i lashtë do ta kthejë kohën e gjumit në një ëndërr ‘të lagur’ që bëhet realitet!

Si ta bëni: Thjesht shtrihuni në shpinë (dhe relaksohuni) ndërsa partneri juaj qëndron me fytyrë mbi ju dhe sulmon fortesën rozë.

Këshillë: Provoni t’i vendosni jastëkët poshtë legenit tuaj, kështu që partneri juaj mund të penetrojë lart. Kjo do t’i japë pikës tuaj G një vëmendje absolute! Na besoni, është mahnitëse!

STAND & DELIVER: KAMA SUTRA për aventurierët

Nëse ndiheni të frikësuar dhe po kërkoni pak emocion shtesë në dhomën e gjumit, provoni ‘Stand and Deliver’.

Ky pozicion i zjarrtë i yogës është perfekt për penetrimin e cekët! Nëse e preferoni më thellë, provoni të uleni në gjunjë. Ky variant i gjunjëzimit është një mënyrë e shkëlqyeshme për të kompensuar ndryshimin e gjatësisë.

Si ta bëni: Filloni duke qëndruar të dy në këmbë, pastaj përkulni belin, ndërkohë që ai ju penetron nga pas. Pastaj çmenduni dhe filloni të bëni seks (dhe mos u ndalni derisa të keni arritur kulmin tuaj).

Këshillë: Nëse shqetësoheni se mos impresionoheni shumë emocionalisht, atëherë mbështetuni në një tavolinë ose karrige për mbështetje shtesë.

ish-i i mirë (The good ex): për personat elastik dhe energjik

Nëse jeni në kërkim të ndonjë sjellje lozonjare, atëherë provoni ‘Good Ex’ për një S-E-X të shkëlqyer!

Ndërsa mund të duket i komplikuar, në fakt është një pozicion i lehtë për epsh dhe penetrim. ‘Good Ex’ gjithashtu ju ofron bonusin e marrjes së një fërkimi të lezetshëm në pjesën intime (kështu që ju mund ta gjurmoni shpejt orgazmën tuaj).

Si ta bëni: Uluni në shtrat përballë njëri-tjetrit, me këmbët të shtrira drejt-përpara. Ngrini këmbën e djathtë të partnerit tuaj mbi të majtën. Pastaj ngrini këmbën tuaj të djathtë mbi këmbën e tij të majtë, si të jeni duke luajtur Twister.

Pasi të jeni ndërthurur të dy, afrohuni më afër dhe bashkohuni, kështu që partneri juaj mund të hyjë në portat e parajsës. Tani, shtrihuni mbrapa, me këmbët tuaja duke formuar një X dhe bëni disa lëzizje seksuale gjatë aktit.

Këshillë: Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për të marrë një dorë ndihmë ose për të sjellë një vibrator e për ta përdorur tek vetja në të njëjtën kohë.

zambak uji (lotus): pozicioni perfekt për të dashuruarit

I njohur gjithashtu si pozicioni “Om”, Lotus është një nga mënyrat më intime për ta “bërë”.

Është më efektive kur i ngjeshesh partnerit për ndonjë stimulim shtesë të klitoralit, në vend që të kërceni vetëm lart e poshtë, sikur të jeni duke kalëruar.

Si ta bëni: Partneri juaj ulet këmbëkryq (stil i nxehtë yoga) dhe ju uleni në prehrin e tij përballë. Pastaj mbështillni këmbët rreth tij dhe mbajeni njëri-tjetrin për mbështetje, në mënyrë që kur të filloni nga puna, të mos rrëzoheni.

Këshillë: Të jesh sipër, do të thotë që mund të ulesh te partneri yt, me ritmin tënd, jo të tij! Pra, shijoni kontrollin! Jeni grua e fortë, e pavarur dhe e meritoni atë!

Mali magjik (mAGIC MOUNTAIN): jashtëzakonisht intime

 

Nëse po kërkoni ta ‘bëni’ dhe të përjetoni disa orgazma herën tjetër kur të kryeni marrëdhënie, atëherë Mali Magjik do t’ju çojë aty ku dëshironi (përsëri dhe përsëri!)

Ky pozicion është i përkryer për penetrim më të mirë, kështu që nëse partneri juaj është i talentuar (ose një punëtor i palodhur) sigurisht që do ta shijoni pjesën kulmore, kur ta bëni këtë lëvizje.

Si ta bëni: Bëni partnerin tuaj të ulet me këmbët e përkulura, mbështetur prapa në duar dhe parakrahë. Tani ju bëni të njëjtën gjë, dhe pastaj zhvendosuni drejt tij, derisa ‘peri të futet në gjilpërë’, pastaj filloni të bëni gola (dhe mos ndaloni!)

Këshillë: Shtoni pak ngjeshje ndaj partnerit për të rritur efektin e pëlqyeshëm!

bëhuni ekspert të kama sutra

A e dini se Kama do të thotë “praktikë erotike”, dhe Sutra do të thotë “mban jetën së bashku”?

Ndërkohë që të bërit dashuri mund të jetë një nga dhuratat më të mëdha të jetës për njerëzimin, sigurisht që bota nuk sillet rreth kësaj gjëje; megjithatë kur është e nxehtë dhe qiellore, ajo duket me të vërtetë kështu!

Ky libër seksi, nuk flet vetëm për pozicione sensuale, por gjithsesi jemi mirënjohës edhe për ata! Është gjithashtu një udhëzues shpirtëror për ta bërë procesin e ngjizjes më të mirë dhe më të hareshëm.

fjalë të mençura nga kama SUTRA

Këto fjalë të mençura nga Kama Sutra, me siguri do t’ju ndihmojnë ta bëni marrëdhënien seksuale më ekzistenciale dhe të jashtëzakonshme, sesa disa përkëdhelje agresive.

“Një mashkull duhet të kuptojë nga veprimet e femrës se në çfarë gjendjeje është dhe në çfarë mënyre i pëlqen të kënaqet.”

Kjo në thelb do të thotë që burrat duhet t’i kënaqin gratë gjatë kohës kur janë duke bërë dashuri. Jo thjesht të ndjekin kënaqësinë e tyre pa menduar për të saj, dhe nuk mund të ishim më shumë dakort se kaq!

“Çfarëdo që të bëjë njëri prej të dashuruarve te tjetri, të njëjtën duhet të bëjë edhe tjetri”

Kjo nënkupton domosdoshmërinë e reciprocitetit ndërsa bëni dashuri. Femrat dhe meshkujt nuk duhet të marrin pjesë pasivisht. Ata duhet t’ia kthejnë pasionin partnerit të tyre me po aq pasion. Askush nuk dëshiron të kalërojë me një kalë që nuk mund të ecë, e lëre më të vrapojë!

Larmia është e nevojshme në dashuri, kështu që dashuria duhet të prodhohet me anë të larmisë”

Kjo në thelb do të thotë që përdorimi i llojeve të ndryshme të puthjeve, përqafimeve, pozicioneve dhe taktikave pikante do të përmirësojë seancat tuaja të zjarrta të yogës. Njohja e veprimeve dhe formave të ndryshme të artit të të bërit dashuri dhe aktiviteteve të arritjes së orgazmës thjesht nuk është e mjaftueshme! Ju ende duhet të jeni mjaft trima për të përdorur një larmi teknikash, këshillash dhe trukesh, si dhe tekash dhe dëshirash për të rritur kënaqësinë, performancën dhe pasionin.

Tani që dini pak për pozicionet e Kama Sutra, hidhini një sy blogut tonë për 5 pozicionet që nuk e dinit se do t’i dashuronit! Sepse kur bëhet fjalë për të bërë proshutë, ka shumë mënyra për të arritur perfeksionin.

Share