KATEGORITË

5 FANTAZITË MË TË MIRA NË LOJË ME ROLE

Top-5-Role-Play-Fantasies

Seksi është i ndërlikuar, dhe të jesh më seksi është edhe më e ndërlikuar. Një marrëdhënie nga ana tjetër mund të ndihet sikur vraponi në një maratonë sepse le ta pranojme – ju jeni te lodhur! Ankthi, stresi dhe të gjitha këto ndjenja mund të çojnë në seks të keq ose seks të pamjaftueshëm, duke e lënë marrëdhënien tuaj të ndihet pa stabilitet. Pra, nëse jeni duke kërkuar disa mënyra për të permiresuar jetën tuaj seksuale, loja me role është përgjigjja kur të rilidheni me partnerin tuaj!

Loja me role është seksi, joshëse dhe e gjallë – ndërsa arrestimi në jetën reale mund të shkaktojë disa PTSD, duke u “prangosur” nga partneri juaj oficer mund t’ju bëjë të luteni të shkoni në burg për natën! Eshtë një mënyrë e thjeshtë për të identifikuar fantazitë seksuale dhe për t’i bërë ato në realitete të sigurta. Angazhimi në lojë me role është gjithashtu fuqizues, thyen dinamikat e diskutueshme të fuqisë dhe tabutë që loja me role është përkufizimi i keq!

Ndoshta marrëdhënies tuaj i mungon ndjenja seksuale? Ju mund të habiteni që partneri juaj është në të vërtetë më i çuditshëm nga sa mendonit, prandaj lexoni për disa role  që mund t’ju ndihmojnë më shumë ju dhe partneri tuaj.

 

  1. SI I MADH ESHTE SHEFI TUAJ?

E keni fantazuar ndonjëherë atë shefin tuaj të madh? Ndoshta është një feste në zyrë, dhe natyrisht që keni pirë pak, por edhe ai. Kështu që ju prisni derisa të gjithë të largohen dhe bashkohuni me të në zyrën e tij për të lexuar atë ’email’. Për fat të mirë, posta elektronike nuk ishte shumë e gjatë, kështu që para se dehja te jete e kuptueshme, ai tashmë ju ka ngritur në tryezën e tij duke qenë  joprofesional.

Shefi juaj mund të jetë kryetari, ose të jesh një person I pabindur si punonjës do të funksionojë gjithashtu. Sido që të jetë, është një bonus! Krijoni një hapësirë ​​për zyra reale dhe mbase kaloni nga dhoma gjumi në dhomën e punës me një tavolinë pune për të luajtur. Mund të visheni, të krijoni situata, ndoshta gabimisht keni derdhur kafe në raporte të rëndësishme. Ju e dini se çfarë do të thotë – e dënueshme nga seksi!

 

  1. RREZIKU I TE PANJOHURIT

Unë e di që ne jemi mësuar të mos flasim me të huaj, kështu që nuk ka mënyrë më të mirë që ju dhe partneri juaj të veproni sikur nuk jeni takuar kurrë ndërsa jeni në një hapësirë ​​të sigurt. Imagjinoni këtë, normalisht nuk do të ishit dakord që ai t’ju ​​blinte atë tekila, por pa qenë në gjendje të hiqni sytë nga buzëqeshja e tij, nuk mund të beni gje tjeter por të thoni po. Ju jeni në fustanin tuaj te zi, që në të vërtetë zgjati shumë kohë për të zgjedhur, dhe disa taka që ju dëshironi të mund të hiqen, por nuk mundeni. Kjo tequila kthehet në 3, dhe gjëja tjetër që dini, fustani juaj I zi  është shumë e grisur për tu veshur!

Kthimi te gjërat themelore duke vepruar si të huaj, është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u rilidhur me veten tuaj të sigurt për t’ju kujtuar se si të mbani zotërimin e trupit tuaj dhe nevojat e tij! Të vepruarit si të huaj mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të nxjerrë në pah anen joshëse dhe për të thënë ato fraza të flirtit, të cilat nuk ishit kurrë aq të guximshëm sa t’i thonit më parë. Mos harroni se ende nuk e njihni preferencat  seksuale në këtë fantazi, kështu që bëni lëvizjet tuaja, eksploroni imagjinatën tuaj dhe rindërtoni takimin tuaj të pafajshëm pa pasur ndonjë gjykim!

 

  1. DERGESA ‘SPECIALe’

Duhet të keni kujdes kur dërgoni adresën tuaj te shërbimet e dorëzimit, me të vërtetë nuk e dini kurrë se kush mund të shfaqet në derën tuaj. Për fat të mirë gjithçka shkoi normalisht, dhe paketa ishte mëse e dorëzuar! Ofertat tuaja të sjellshme dhe të pasurit ca kohë midis një orari të ngjeshur nuk është rastësi në këtë skenar.

Të marrësh një picë, me një djalë seksi të dorëzimit është si të kesh vaktin dhe ëmbëlsirën tënde kryesore në të njëjtën kohë. “Ah mezi pres të të ha, dua të them këtë pizza-n”. Po, ashtu është, dua të them patjetër që të dyja. Sidoqoftë pica vonoi aq shumë, eshte e drejtë që ju të merrni një shërbim cilësor.

Ndërsa ky luan një rol tjetër ‘të huaj’, është një skenar tjetër emocionues për të vepruar dhe pretenduar se nuk e njihni partnerin tuaj. Prandaj vishni ato pantallona të shkurtra pre, vendosni atë shkëlqim buzësh dhe mos harroni të jepni bakshish!

 

  1. DITARET E NJË VAJZE SHKOLLORE

“I dashur ditar, çfarë të bëj nëse kam një pelqim ndaj dikujt që nuk më lejohet ta pëlqej?” Zëri adoleshent në pjesën e pasme të kokës tuaj: bejeni te mundur. Nuk ka asnjë befasi që të jesh vajzë-shkollë do të thotë të ndjekësh rregullat. Por, në lojë me role, nuk ka rregulla. Të jesh një student skandaloz ose mësues i qetë mund të funksionojë në të dy skenarët.

Vish pra atë fund ” shumë të shkurtër ” dhe atë këmishë të ngushtë me butona që tregon sytjenën tënde shumë, sepse askush nuk mund ta vendosë “Baby-n në qoshe” këtë here! Rigjallëroni ato vite me hormone që tërbohen duke shkatërruar tabutë dhe portretizuar fantazinë tuaj seksuale!

 

  1. TIFOZJA MË E MADHE

Ndërsa ulemi dhe shikojmë seritë ose filmat tanë të preferuar me protagonist ose McSteamy ose McDreamy, pyesim veten se çfarë do të bënim nëse do të kishim ca kohë vetëm me fytyra kaq të mrekullueshme. Uluni dhe pini çaj? Unë nuk mendo keshtu. Imagjinoni një kohë duke mbyllur sytë me një super yll të Hollivudit dhe ata vazhdojnë t’ju kërkojnë të shkoni në shtëpi me ta. Mund të jetë largpamës, e di, por është një fantazi dhe nuk ka kufizime në ëndërrim!

Do ta bënit në Jacuzzi? Ferrari i ri? Ose e di, dhoma e çmimeve! Të jesh tifozja e tyre më e madhe mund të mos jetë gjithnjë joshese, prandaj mbaje asituaten e ndezur duke pasur atë qëndrim qe nuk doni t’ja dini për famën, kur në fakt është e gjitha për të cilën ke ardhur!

Bisedoni me partnerin tuaj dhe shikoni se kush janë personat tuaj të famshëm dhe krijoni një histori pikante, të cilën të dy dëshironi ta interpretoni. Vishuni dhe bëhuni gati për veprim!

 KERKONI SITUATA TE TJERA?

Nxirrja e anëve të argëtimit dhe prapësisë në marrëdhënien tuaj mund të forcojë lidhjen tuaj dhe ndoshta të plotësojë ato boshllëqe të pasigurisë midis jush dhe partnerit tuaj. Tani që jeni duke menduar se cili rol duhet të interpretojë, ju mund të dëshironi të lexoni bloget tona të tjera për më shumë këshilla dhe truke për te ndezur situaten në dhomën e gjumit ! 

 

 

Share