Adoleshentët

SEKSI DHE SHENJAT E HOROSKOPIT

feature-img

Thuhet se ka shumë gjëra që mund të mësoni në lidhje me një marrëdhënie aktuale ose të mundshme në të ardhmen nga astrologjia. Shenjat e horoskopit shërbejnë si një udhëzues për një numër pyetjesh hipotetike që ndoshta po i bëni vetes: nga sa jeni në përputhje dhe si t’ia dilni me partnerin tuaj në një mosmarrëveshje, deri tek ajo që mund të prisni në shtrat.

Ashtu si secila nga dymbëdhjetë shenjat e horoskopit ka një grup specifik të karakteristikave, secila prej tyre ka preferenca të veçanta për sa i përket seksit dhe lojërave erotike. Dhe nëse besoni në astrologji apo jeni skeptik në lidhje me të, ne ju ofrojmë një përshkrim të secilës shenjë të horoskopit në shtrat, sipas astrologëve. Jua lëmë juve të vendosni nëse vlen për ju dhe nëse ka diçka të vërtetë:

dashi (21 mars – 19 prill)

Si një shenjë e zjarrtë, Dashi ka një natyrë pasionante që i pëlqejnë përkëdheljet në krevat. Shpesh e përcaktuar si një natyrë sportive, Dashi do të përpiqet të kënaqë partnerin e tij dhe t’i lërë përshtypje me performancën e tij. I përshtatshëm për marrëdhënie afatgjata, por ndonjëherë dashurohet me romanca të trazuara afatshkurtra.

demi (20 prill – 20 maj)

Si një shenjë tepër sensuale, e udhëhequr nga planeti Venus, Demi e dashuron ritmin e ngadaltë dhe kënaqësinë e çdo momenti gjatë seksit. Ai tenton të jetë paksa i nënshtruar dhe të zgjedhë një partner që mund të marrë kontrollin në shtrat. Ashtu siç i pëlqen ushqimi dhe vera e mirë, Demi shijon përvojën ndërsa lejon partnerin e tij të udhëheqë shfaqjen.

binjakët (21 maj – 20 qershor)

Jini të sigurt se nëse ndonjëherë e gjeni veten në shtrat me Binjakët, do të jetë një përvojë interesante. Binjakët janë të shoqërueshëm nga natyra, prandaj goja është arma e tyre në shtrat, në të gjitha kuptimet e fjalës. Kini parasysh se Binjakët preferojnë bisedat e ndyra.

gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Introverte dhe e udhëhequr kryesisht nga emocionet, Gaforrja pëlqen romancën kur bëhet fjalë për seksin. Gaforrja dëshiron të diversifikohet në mënyrën e vet, si me banjot romantike dhe banjot e diellit në brigjet me rërë. Dhe, nëse seksi në plazh nuk ju pëlqen, partneri i Gaforres do ta vlerësojë gjithashtu një gotë verë dhe disa qirinj pranë shtratit.

luani (23 korrik – 22 gusht)

Luani është një shenjë horoskopi që drejtohet nga dielli, kështu që, për ta thënë më thjeshtë, ai duhet të jetë në qendër të vëmendjes. Kjo vlen si në shtrat ashtu edhe jashtë. Megjithëse ai nuk do të shpërfillte nevojat e partnerit të tij, Luani dëshiron të ndihet i pari, kështu që ai do të tregojë se si të jetë i kënaqur seksualisht.

virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Virgjëreshat karakterizohen nga tiparet e lidershipit që shpesh mbajnë kur bëhet fjalë për seks. Ata mund të jenë jashtëzakonisht të çmendur, por ashtu si të dashuruarit e durueshëm për të bërë të gjithë punën në shtrat. Pavarësisht nga natyra e tyre natyrale dominuese, ata janë të sjellshëm dhe të besueshëm, kështu që ju mund të mbështeteni tek ata për biseda intime.

peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Nga vetë emri, Peshorja kërkon ekuilibër në të gjitha gjërat në jetë, përfshirë seksin. Ata padyshim që duan të argëtohen, por kënaqësia e partnerit të tyre është po aq e rëndësishme sa e tyre. Atyre gjithashtu mund t’u pëlqejë një shuplakë e lehtë, së bashku me puthje të ëmbla për të krijuar atmosferë.

akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Le të themi se kur bëhet fjalë për energjinë seksuale, Akrepi kryeson botën e astrologjisë. Natyra e tyre misterioze dhe pasionante garanton një përvojë të paharrueshme për ta dhe partnerin e tyre në shtrat. Akrepi është qartësisht i vetëdijshëm për këtë, ashtu siç di saktësisht se çfarë dëshiron dhe pret, edhe nëse ka një rol nënshtrues.

shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari është shenja e horoskopit me shpirtin aventuresk më të theksuar në çdo aspekt të jetës. Seksi nuk bën përjashtim, dhe të parit e pornografisë dhe të provuarit e lodrave të seksit janë vetëm disa shembuj të gjërave që Shigjetari adhuron. Diskutimi i fantazive seksuale është një tjetër ide e mirë që ia vlen të merret parasysh nëse partneri juaj është kjo shenjë horoskopi.

bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ashtu si Virgjëresha, Bricjapi gjithashtu ka një natyrë të fortë udhëheqëse. Edhe pse praktikë dhe racionalë në shumicën e aspekteve të jetës së tyre, Bricjapët dinë të argëtohen kur është koha e duhur. Ata e duan shumëllojshmërinë në shtrat, kështu që janë të hapur për një shumëllojshmëri dëshirash seksuale. Nëse edhe ju keni ndonjë, jini të hapur me Bricjapin, ndoshta edhe ai i ndan ato me ju.

ujori (20 janar – 18 shkurt)

Për Ujorin altruist, barazia është e rëndësishme, si në shtrat ashtu dhe në lidhje me “O” -në e madhe. Ujorët preferojnë ta shikojnë partnerin e tyre të masturbohet dhe të argëtohet. Dhe varet nga ju nëse do të jetë “uverturë” ose një “event” i veçantë.

peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshqit janë ëndërrimtarë dhe romantikë, ndaj prisni që seksi me ta të jetë pikërisht kështu. Peshqve u pëlqen të çlirojnë imagjinatën dhe fantazitë e tyre, duke i çuar ato në shtrat.

Edhe pse disa gjëra mund të duken shumë fantastike, çdo përvojë me një përfaqësues të horoskopit do ju sjellë një përvojë argëtuese dhe të paharrueshme.

Ndërsa dëshirat seksuale dhe ato që e bëjnë dikë të ndihet rehat ndryshojnë nga personi në person, astrologjia mund t’ju japë një ide se çfarë mund të dëshirojë një partner i mundshëm para gjumit, por për të qenë të sigurt, gjithmonë kërkoni të dini nëse keni të njëjtat mendime.

Share