Archives for Идеи и совети

Навигација низ нијансите на модерните односи: Кога да прашате: “Дали е ова во ред?”

 Во сложениот танц на модерните состаноци и врски, разбирањето на разликата помеѓу здравата врска и онаа што ги надминува границите е поважно од кога било. Со динамиката на односите во општеството што брзо се развива, не е секогаш лесно да се препознае што е соодветно, а што не. Она што се чувствува добро за една личност може да се чувствува целосно погрешно за друга. Среде овие сложени плими, постои едно водечко прашање што може да биде светилник за сите бродови за врска: „Дали е ова во ред? “  Променливото лице на запознавањето  Денешниот романтичен пејзаж е обележан со низа платформи
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети.
Translation Priorities: Optional.

Свајп на десно кон срцето: Детално истражување за љубовта во дигитална ера

Кликање со Конекција: Револуција во онлајн состанување (дејтување)  Концептот на дејтање има еволуирано од формалните додворувачки ритуали од раниот 20ти век до денешната свајп-на десно култура. Оваа промена ги рефлектира новите општествени и технолошки промени.  Во минатите генерации, романтичните црски биле значително под влијание на општеството, семејството, социјалните класи, религијата и локалните традиции. Луѓето се сретнувале преку социјални кругови, водени од непишани правила и очекувања, со лимитирани опции и однапред дефиниран пат на љубовта.  Дигиталната ера го револуционираше состанувањето (дејтувањето), правејќи ги онлајн платформите новото место за средби. Ова не се должи само на технологијата; туку и на променетите меѓучовечки
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

Состанување или т.н дејтање во дигиталната ера: Митови, предизвици и поврзување надвор од екраните 

Дигиталното дејтање го смени начинот на кој се поврзуваме, нудејќи многубројни можности, но исто така и носи многу предизвици. За многумина, онлајн состанувањето може да биде извор на возбуда, но исто така може да не доведе до моменти на несигурност и двоумење. Кога се осмелувате на ваков чекор, односно на овој нов начин на поврзување, всушност се впуштате во непознати води. Иако можеби на почеток изгледа ветувачки и новите искуства кои ги нуди овој начин на комуникација и поврзување се возбудливи, на моменти може да биде премногу или за некои дури да биде и застрашувачко. Важно е да знаете  дека
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети и Тинејџери.

Translation Priorities: Optional.

Водич за користење на тестот  за  бременост: Кога, како  и што да очекувате 

Бременоста е важен настан во животот на една жена, кој менува многу па заради тоа  знаењето кога и како да се тестира  целото искуство од сомнеж до вистинска информација може да го направи помалку стресно и неизвесно. Подготвувањето за потенцијална бременост вклучува низа на различни емоции и прашања.Информациите во нашиот сеопфатен водич, кој го имате достапен на само еден клик од вас, може значително да го олесни процесот.   Во овој водич ќе се осврнеме на сите детали од процесот, од моментот кога се сомневате дека сте останале бремена, самиот чин на тестирање  кога е сидеално време а се направи
Прочитај повеќе

Категории: Бремена сум, Идеи и совети, Не сум бремена, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

ТОП 5 КАМА СУТРА ПОЗИЦИИ

Додека едноставните позиции може да бидат рутински, ништо не може да ги зачини работите во спалната соба, како што можат некои позиции на Кама Сутра! Без разлика дали сте авантуристички спортист или крут возач, сигурно ќе пронајдете нов фаворит на нашите топ 5 позиции на Кама Сутра! ШТО Е КАМА СУТРА Сите сме слушнале за Кама Сутра и знаеме дека станува збор за света, античка книга што значи да се направи непријатно на нови, убави и необични начини! Тоа е се за што знаат повеќето луѓе, но има многу повеќе во оваа мала книга! Првично е напишана на хинду, и
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Не сум бремена, Се обидувам да забременам и Секс.
Translation Priorities: Optional.

ЗА И ПРОТИВ КОНДОМИ

Кондомите се една од најчестите форми на контрацепција во светот. Но, иако тие имаат огромна корист, имаат и некои недостатоци. Погледнете неколку добри и лошите страни на кондомите за да видите дали овој метод е соодветен за вас. ЗА Спречува бременост Првата и најочигледна придобивка од кондомите е тоа што е многу ефикасно средство за спречување на бременоста. Ако се користат правилно, овие мали “гумички” се над 98% ефикасни. Кондомите се ефтини и практични Кондомите се продаваат скоро насекаде! Од аптеки до мензи, кондоми може да набавите насекаде. Не ви треба рецепт или лична карта за да ги купите, а
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

да ја изгубите невиноста и што може да очекувате

Да се ​​изгуби невиноста за момчињата е прилично едноставно, сè што тие треба да направат е да имаат определено цел. Но, за девојчињата, тоа е малку покомплицирано. Иако губењето на невиноста не треба да се сфаќа премногу лесно, тоа не е нешто за кое што треба да се срамите, тоа е нешто што треба да се слави! Ако планирате да ја изгубите вашата невиност и не знаете што да очекувате, еве неколку совети и трикови што ќе ви помогнат. што значи да ја изгубите  невиноста Одење до крај е уникатно за секого. Додека секој има своја дефиниција за тоа што
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Not needed.

Пронаоѓањето на заборавениот женски оргазам

Сите знаеме дека женскиот оргазам постои, но Големото О не се наоѓа толку лесно како што би помислил некој. Студија на Харвард покажа дека само една од четири жени доживуваат оргазми за време на сексот. Значи дами, време е да престанете да се грижите што тоа нему му се допаѓа и да започнете да сфаќате што вие сакате! Ако сакате да знаете каде да го побарате вашиот следен оргазам, еве неколку совети и трикови за некои вртења на очите, виткање прсти, време е да научите сè за женското задоволство, исто толку  важно како и неговото задоволство (ако не и повеќе).
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети, Не сум бремена и Секс.
Translation Priorities: Optional.

јадење за двајца: здрава исхрана за мајка и дете

Конзумирањето на здрава исхрана за време на бременоста е многу важно бидејќи од сега па натаму, ќе јадете за двајца наместо за еден! Значи, во текот на овој период на вашето тело му се потребни дополнителни хранливи материи, витамини и минерали. Но, ова не е изговор за прејадување со чоколадо и бонбони! Лошите навики во исхраната и вишокот на тежина можат да ги зголемат шансите за развој на гестациски дијабетес, компликации во бременост или при пораѓајот, па дури и негативно да влијаат на развојот на вашето дете. Значи, да се избере здрава исхрана во текот на бременост е многу важно
Прочитај повеќе

Категории: Бебиња, Бремена сум, Идеи и совети и Родителство.
Translation Priorities: Optional.

ЖЕНСКИ КОНДОМИ 101

Секој има слушнато за (надворешни) кондоми – но дали сте знаеле дека има и „женски“ (внатрешни) кондоми исто така? Тие се доста поголеми, одговараат на внатрешноста на вагината и доколку се употребуваат правилно – обезбедуваат многу поголем процент на заштита од несакана бременост и развој на СПИ. Овој метод на заштита го преферираат повеќето жени, затоа што дава чувство на безбедност бидејќи вие имате контрола врз сексуалното и репродуктивно здравје. Доколку сакате да научите повеќе за женскиот кондом продолжете и ние ќе ви кажеме повеќе за ова заштитно средство! НАЧИН НА ЗАШТИТА Женскиот кондом може да се вметне во вагината
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Идеи и совети, Не сум бремена и Секс.
Translation Priorities: Optional.