Archives for Секс

Контрацепција А до Ш: какви различни видови постојат и што треба да знам? 

Контрацепцијата е важен дел и привилегија на модерниот живот што ни помага да ја планираме и контролираме нашата репродукција и егзистенција . Во оваа статија, ќе Ви кажеме за сите различни видови на контрацептивни средства и нивните предности и недостатоци. Без разлика дали првпат користите контрацептивни средства или сакате да го промените избраниот метод, имаме за цел да ви ги покажеме можностите за да можете да ги истражите сите ваши опции и да одлучите што е најдобро за вас.  Хормонални контрацептиви  Хормоналните контрацептиви се меѓу најраспространетите методи за спречување на несакана бременост.  Тие вклучуваат:  Различни видови на хормонски контрацептиви содржат
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Интимност, Не сум бремена, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

Улогата на музиката во водење љубов: Да созададеме плејлиста за врвна страст 

Слушни ја нашата специјална љубовна плејлиста на Спотифај и уживај! Your Ultimate Passion Playlist – playlist by Surecheck | Spotify  Има нешто во музиката што може да го трансформира обичниот момент во нешто магично, особено во интимни амбиенти. Музиката има моќ да го постави расположението, да создаде амбиент и да предизвикува емоции, што ја прави прв избор за време на водење љубов. Внимателно избраната песна може да дејствува како предлог за интимност, помагајќи им на партнерите да се опуштат, да се поврзат и да се расположат. Во оваа статија, ќе ја истражиме повеќеслојната улога на музиката во подобрувањето на сексуалните
Прочитај повеќе

Категории: Секс.
Translation Priorities: Optional.

Водич за користење на тестот  за  бременост: Кога, како  и што да очекувате 

Бременоста е важен настан во животот на една жена, кој менува многу па заради тоа  знаењето кога и како да се тестира  целото искуство од сомнеж до вистинска информација може да го направи помалку стресно и неизвесно. Подготвувањето за потенцијална бременост вклучува низа на различни емоции и прашања.Информациите во нашиот сеопфатен водич, кој го имате достапен на само еден клик од вас, може значително да го олесни процесот.   Во овој водич ќе се осврнеме на сите детали од процесот, од моментот кога се сомневате дека сте останале бремена, самиот чин на тестирање  кога е сидеално време а се направи
Прочитај повеќе

Категории: Бремена сум, Идеи и совети, Не сум бремена, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

ТОП 5 КАМА СУТРА ПОЗИЦИИ

Додека едноставните позиции може да бидат рутински, ништо не може да ги зачини работите во спалната соба, како што можат некои позиции на Кама Сутра! Без разлика дали сте авантуристички спортист или крут возач, сигурно ќе пронајдете нов фаворит на нашите топ 5 позиции на Кама Сутра! ШТО Е КАМА СУТРА Сите сме слушнале за Кама Сутра и знаеме дека станува збор за света, античка книга што значи да се направи непријатно на нови, убави и необични начини! Тоа е се за што знаат повеќето луѓе, но има многу повеќе во оваа мала книга! Првично е напишана на хинду, и
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Не сум бремена, Се обидувам да забременам и Секс.
Translation Priorities: Optional.

ЗА И ПРОТИВ КОНДОМИ

Кондомите се една од најчестите форми на контрацепција во светот. Но, иако тие имаат огромна корист, имаат и некои недостатоци. Погледнете неколку добри и лошите страни на кондомите за да видите дали овој метод е соодветен за вас. ЗА Спречува бременост Првата и најочигледна придобивка од кондомите е тоа што е многу ефикасно средство за спречување на бременоста. Ако се користат правилно, овие мали “гумички” се над 98% ефикасни. Кондомите се ефтини и практични Кондомите се продаваат скоро насекаде! Од аптеки до мензи, кондоми може да набавите насекаде. Не ви треба рецепт или лична карта за да ги купите, а
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

да ја изгубите невиноста и што може да очекувате

Да се ​​изгуби невиноста за момчињата е прилично едноставно, сè што тие треба да направат е да имаат определено цел. Но, за девојчињата, тоа е малку покомплицирано. Иако губењето на невиноста не треба да се сфаќа премногу лесно, тоа не е нешто за кое што треба да се срамите, тоа е нешто што треба да се слави! Ако планирате да ја изгубите вашата невиност и не знаете што да очекувате, еве неколку совети и трикови што ќе ви помогнат. што значи да ја изгубите  невиноста Одење до крај е уникатно за секого. Додека секој има своја дефиниција за тоа што
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Секс и Тинејџери.
Translation Priorities: Not needed.

Пронаоѓањето на заборавениот женски оргазам

Сите знаеме дека женскиот оргазам постои, но Големото О не се наоѓа толку лесно како што би помислил некој. Студија на Харвард покажа дека само една од четири жени доживуваат оргазми за време на сексот. Значи дами, време е да престанете да се грижите што тоа нему му се допаѓа и да започнете да сфаќате што вие сакате! Ако сакате да знаете каде да го побарате вашиот следен оргазам, еве неколку совети и трикови за некои вртења на очите, виткање прсти, време е да научите сè за женското задоволство, исто толку  важно како и неговото задоволство (ако не и повеќе).
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети, Не сум бремена и Секс.
Translation Priorities: Optional.

ЖЕНСКИ КОНДОМИ 101

Секој има слушнато за (надворешни) кондоми – но дали сте знаеле дека има и „женски“ (внатрешни) кондоми исто така? Тие се доста поголеми, одговараат на внатрешноста на вагината и доколку се употребуваат правилно – обезбедуваат многу поголем процент на заштита од несакана бременост и развој на СПИ. Овој метод на заштита го преферираат повеќето жени, затоа што дава чувство на безбедност бидејќи вие имате контрола врз сексуалното и репродуктивно здравје. Доколку сакате да научите повеќе за женскиот кондом продолжете и ние ќе ви кажеме повеќе за ова заштитно средство! НАЧИН НА ЗАШТИТА Женскиот кондом може да се вметне во вагината
Прочитај повеќе

Категории: Безбеден секс и СПБ, Идеи и совети, Не сум бремена и Секс.
Translation Priorities: Optional.

Хороскопските знаци и сексот

Велат, дека за моменталната или потенцијалната идна врска постојат многу работи коишто може да ги научите од астрологијата. Хороскопските знаци служат како водич за голем број хипотетички прашања што веројатно си ги поставувате: од тоа колку сте компатибилни и како да се справите со вашиот партнер во кавга, до она што може да очекувате во кревет, за време на сексуален однос. Како што секој од дванаесетте хороскопски знаци има специфичен сет од карактеристики, така секој од нив има и посебни преференции во однос на полот и предиграта. Независно од тоа дали верувате во астрологија или сте скептични во врска со
Прочитај повеќе

Категории: КАТЕГОРИИ, Секс, ТЕМИ и Тинејџери.
Translation Priorities: Optional.

ТОП 5 ФАНТАЗИИ ЗА ОДИГРАНИ УЛОГИ

Сексот е деликатен, а да се биде посекси е уште поделикатно. Од друга страна пак, врската може да ја чувствувате како да трчате маратон, а бидејќи ќе се соочите со тоа – ќе ве истошти! Анксиозноста, стресот и сите тие чувства може да доведат до лош секс или недоволно секс, оставајќи ја вашата врска да тргне низбрдо. Затоа, доколку барате начини како да го зачините вашиот сексуален живот, играта на улоги е одговорот за повторно поврзување со вашиот партнер! Играта на улоги е секси, заводлива и разиграна – кога сте уапсени во реалниот живот може да предизвика посттрауматско нарушување, но
Прочитај повеќе

Категории: Идеи и совети, КАТЕГОРИИ, Не сум бремена, Секс и ТЕМИ.
Translation Priorities: Optional.