Идеи и совети

ТОП 5 ФАНТАЗИИ ЗА ОДИГРАНИ УЛОГИ

ТОП 5 ФАНТАЗИИ ЗА ОДИГРАНИ УЛОГИ

Сексот е деликатен, а да се биде посекси е уште поделикатно. Од друга страна пак, врската може да ја чувствувате како да трчате маратон, а бидејќи ќе се соочите со тоа – ќе ве истошти! Анксиозноста, стресот и сите тие чувства може да доведат до лош секс или недоволно секс, оставајќи ја вашата врска да тргне низбрдо. Затоа, доколку барате начини како да го зачините вашиот сексуален живот, играта на улоги е одговорот за повторно поврзување со вашиот партнер!

Играта на улоги е секси, заводлива и разиграна – кога сте уапсени во реалниот живот може да предизвика посттрауматско нарушување, но да се биде ‘заробен’ од вашиот партнер полицаец, може да ве натера да молите да одите во затвор на една ноќ! Тоа е едноставен начин за идентификување на сексуалните фантазии и нивно претворање во здрава реалност. Ангажирање во играта со улоги е исто така и зајакнувачко, кршејќи ги контроверзната динамика на моќта и табуата, бидејќи играта на улоги е дефиниција за непослушен!

Можеби на вашата врска и недостасува сексуално чувство? Дозволете играта на улоги да биде тоа сексуално лекување! Можеби ќе се изненадите од тоа дека вашиот партнер е всушност повеќе откачен отколку што мислевте, затоа прочитајте за некои изведувачки улоги што можат да ви помогнат да се доближите повеќе до вашиот партнер.

 

1. КОЛКУ Е МОЌЕН ВАШИОТ ШЕФ?

Игра на улогата на шефот

Дали некогаш сте фантазирале за вашиот голем шеф? Играта може да биде канцелариска забава, вие имате испиено малку повеќе, но и тој исто така. Чекате додека сите не си заминат и му се придружувате во неговата канцеларија, за да го прочитате тој „мејл“. За среќа, мејлот не е премногу долг, па пред да се опијаните, тој веќе ве има на работното биро и сето тоа станувајќи идеално непрофесионално.

Вашиот шеф или би можел да биде главен, или најдобар вработен, и во двата случаеви ќе функционира. Во секој случај, тоа е бонус! Создадете деловен простор во реалениот живот или може да се префрлите од спалната соба во работната соба со вистинско биро за вашето играње. Може да се облечете, да користите реквизити, по грешка истуривте кафе на важни извештаи. Знаете што значи тоа – казниво со секс!

 

2. ЧУДНО ОПАСНО

Знеме дека нè учеа да не разговараме со странци, затоа нема подобар начин од играта вие и вашиот партнер да се однесувате како никогаш да не сте се сретнале додека сте биле на безбедо место. Замислете го ова, нормално, не би се согласиле тој да ви ја купи таа текила, но не можете да ги тргнете очите од неговата скапа насмевка, не можете да си помогнете, и едноставно кажувате да. Вие сте во вашиот фустан, за кој навистина ви требаше долго време да го одберете, но и некои потпетици кои што сакате да ги соблечете, но не можете. Таа текила се претвора во 3 и следно што знаете е дека вашиот фустан е премногу искинат за да го носите!

Враќањето на нормалното, после дејствување како странци, е одличен начин за повторно поврзување со вашата самоувереност и да ве потсети како да продолжите да го поседувате вашето тело и неговите потреби! Да се однесувате како странци може да биде одличен начин да ја изнесете таа внатрешна заводливост и да ги кажете сите оние валкани флертувачки редови што никогаш не сте биле доволно храбри да ги кажете. Запомнете дека во оваа фантазија сè уште не ги познавате меѓусебните сексуални

преференции, па затоа направете ги вашите потези, истражете ја вашата фантазија и повторно измислете го вашето невино рандеву без притоа да имате било каква осуда!

 

3. „СПЕЦИЈАЛНА“ ДОСТАВА

„СПЕЦИЈАЛНА“ ДОСТАВА

Треба да бидете претпазливи кога ја давате вашата адреса до сервисите за испорака, навистина никогаш не знаете кој може да тропне на вашата врата. За среќа, сè помина во најдобар ред, а пакетот беше повеќе од доставен! Вашата учтива понуда и нејзината погодност да имате време помеѓу напорниот распоред, не е случајно во ова сценарио, тоа е само негова судбина.

Да примите пица, од згоден испорачувач е исто како да имате главно јадење и десерт истовремено. „Ах, не можам да дочекам да те изедам, мислам на пицава“. Да, така е, дефинитивно мислам на двете. Како и да е, пицата и онака траеше толку долго, па единствено нешто исправно во сето тоа е што добивате квалитетна услуга.

Бидејќи да се изглуми оваа игра на улога на „странец“, е уште едно возбудливо сценарио, ќе се преправате дека не го познавате вашиот партнер. Значи, натнете се во шорц, ставете сјај за усни и не заборавајте да дадете бакшиш!

 

4. ДНЕВНИЦИТЕ НА УЧИЛИШНАТА ДЕВОЈКА

Игра на улоги од ученици наставници

„Драг дневнику, што да правам ако се вљубам во некој којшто не ми е дозволен?“ Адолесцентен глас во главата: одите по него. Тука нема што да изненади, да се биде девојче од училиште, значи да се следат правилата. Но, во играта со улоги, нема правила. Да бидете скандалозен ученик или дрзок учител, би можело да функционира во ова сценарио.

Затоа облечете го она „премногу кратко“ здолниште и онаа тесна кошула со копчиња, што премногу го покажува вашиот градник, затоа што овој пат никој не може да го стави бебето во агол под казна! Оживејте ги тие напалени хормони од лудите години, срушете ги табуата и насликајте ја сопствената сексуална фантазија!

 

5. НАЈГОЛЕМИОТ ОБОЖАВАТЕЛ

McDreamy & McSteamy

Додека седиме и ги гледаме омилените ТВ серии или филмови во кои глумат или McSteamy или McDreamy, се прашуваме што би направиле ако имавме малку време да бидеме сами со такви прекрасни лица. Би седеле и пиеле чај? Мислам дека не. Замислете, со затворени очи, дека сте со холивудска суперa звезда и ве прашува да појдете со неа дома. Знам дека можеби е претерано, но тоа е фантазија и нема ограничувања во сонувањето!

Дали би го направиле тоа во џакузи? Во новото Ферари? Или знам, во собата за награди! Да се биде нивен најголем обожавател можеби не секогаш ќе запали, но затоа бидете секси и имајте таков став кога и не сакате да покажете дека ви е грижа за славата, а всушност сето тоа е она за кое сте дошле!

Разговарајте со вашиот партнер и видете кои се вашите популарни личности и креирајте зачинета приказна што и двајцата сакате да ја одглумите. Облечете се и подгответе се за акција!

 

Барате повеќе акција?

Изнесувањето на забавните и палавите страни во вашата врска, може само да ја зацврсти и можеби да ги пополни празнините на несигурност помеѓу вас и вашиот партнер. Сега, кога размислувате за тоа која улога да ја одиграте, можеби ќе сакате да ги прочитате нашите други блогови, за повеќе совети и трикови за како да ја „зачините“ спалната соба!

Сега, кога размислувате за тоа која улога да ја одиграте, можеби ќе сакате да ги прочитате нашите други блогови, за повеќе совети

Наоѓање на заборавениот женски оргазам
5 пози во сексот за кои не сте знаеле дека сакате
Топ 5 позиции на Кама Сутра
Квици и фетиши: Што значат тие

Share