Идеи и совети

ТОП 5 КАМА СУТРА ПОЗИЦИИ

Top 5 Kama Sutra Positions

Додека едноставните позиции може да бидат рутински, ништо не може да ги зачини работите во спалната соба, како што можат некои позиции на Кама Сутра! Без разлика дали сте авантуристички спортист или крут возач, сигурно ќе пронајдете нов фаворит на нашите топ 5 позиции на Кама Сутра!

ШТО Е КАМА СУТРА

Сите сме слушнале за Кама Сутра и знаеме дека станува збор за света, античка книга што значи да се направи непријатно на нови, убави и необични начини! Тоа е се за што знаат повеќето луѓе, но има многу повеќе во оваа мала книга!

Првично е напишана на хинду, и датира сè до 400 г.п.н.е. Повеќето луѓе сметаат дека тоа е енциклопедија на неверојатни, акробатски позиции. Сепак, само мал дел од оригиналната Кама Сутра е всушност за позиции. Останатите 80% се осврнуваат на филозофијата поврзана со љубовта и како да се одржи привлечноста.

Додека поголемиот дел од Кама Сутра не се фокусира на совршени позиции или откачувања и фетиши, нашите блогови ќе ве научат на неколку работи за да имате поголемо уживање. Значи, кога го правите тоа, можете да уживате во максималното телесно задоволство!

МИСИОНЕРСКА ПОЗИЦИЈА – КАМА СУТРА ЗА ПОЧЕТНИЦИ

Мисионерска е една од најчесто користените позиции на Кама Сутра. Ако сакате да  уживате во добро „влези-излези, влези-излези“, тогаш мисионерката е прилично потценета позиција што заслужува малку повеќе внимание.

Има толку многу варијации и тоа е многу интимна позиција! Ако сакате да поминете некое време со некој човек, проверете дали имате контакт со очите!

За да ја зголемите вжештите ситуацијата, пробајте некоја игра со улоги во вашата спална соба. Бидете храбри и бидете смели, а ова златно старо време ќе го претвори времето на дремка кај возрасните во влажен сон што ќе се оствари!

Како да го сторите тоа: Едноставно легнете на грб (и опуштете се) додека вашиот партнер лежи со лицето надолу над вас и ја напаѓа розовата тврдина.

Совет: Обидете се да ставите перници под карлицата, за да може вашиот партнер да посака да се придвижи во нагорна насока, ова ќе и даде на вашата Г-точка непроценето внимание! Верувајте ни, тоа е запрепастувачки!

СТОЕЧКА – КАМА СУТРА ЗА АВАНТУРИСТИ

Ако се чувствувате загрижено и барате дополнителна возбуда во спалната соба, обидете се со Stand and Deliver.

Оваа жешка јога позиција е совршена за плитка пенетрација! Ако претпочитате подлабока пенетрација, наместо тоа, обидете се да потклекнете и да се потпрете на колена. Оваа варијација на клекнување е одличен начин да се компензира разликата во висина.

Како да го направите тоа: Започнете двајцата стоечки, а потоа превиткајте се на половината, додека тој пенетрира во вас одзади. Потоа лудувајте и не застанувајте додека не достигнете кулминација.

Совет: Ако сте загрижени позицијата да ве собори од нозе, тогаш потпрете се на маса или стол за дополнителна поддршка.

ДОБРИОТ БИВШ, ФЛЕКСИБИЛЕН И ЗАЧАРАН

Ако барате некаква нежно зло следниот пат кога ќе побарате, тогаш испробајте го Добриот екс за  одличнен S-E-X!

Иако може да изгледа комплицирано, тоа е всушност лесна позиција за посакување и придвижување. Добриот екс исто така има дополнителен бонус, односно со необично триење на забавните ритмови (за да можете побрзо да доживеете оргазмот).

Како да го направите тоа: Седнете на креветот свртени еден кон друг, со нозете поставени исправени напред. Подигнете ја десната нога на вашиот партнер над левата страна. Потоа подигнете ја десната нога над неговата лева нога – замислете си го тоа како возрасен Twister.

Откако ќе се испреплетите, приближете се и зближете се, за да може вашиот партнер да влезе во рајските порти. Сега, легнете назад, со твоите нозе поставени во X и препуштете се во грчот на уживањето.

Совет: Ова е одлична можност да манипулирате и со раката или да внесете вибратор во игра што ќе го користите истовремено.

ЛОТУС – ПЕРФЕКТНА ПОЗИЦИЈА ЗА ВЉУБЕНИТЕ

Исто така позната како позиција „Ом“, Лотусот е еден од поинтимните начини да се „стори тоа“.

Најефективно е кога се мелете против партнерот за дополнителна стимулација на клиторисот, наместо да скокате нагоре и надолу, како да правите родео во спалната соба.

Како да го направите тоа: Вашиот партнер седи со скрстени нозе (стил на жешка јога) и вие седите во скутот свртени кон него. Потоа, завиткајте ги нозете околу него и држете се еден со друг за да имате стабилност.

Совет: Да се биде на врвот, значи дека можете да се спуштите на вашиот партнер, со ваше темпо, а не со негово! Затоа, уживајте во контролата, вие сте силна, независна жена и го заслужувате тоа!

МАГИЧНА ПЛАНИНА – НЕВЕРОВАТНО ИНТИМНО

Ако сакате да постигнете полн погодок и да доживеете неколку оргазми, следниот пат кога ќе водите љубов, тогаш Магичната планина ќе ве одведе токму таму каде што сакате да бидете (повторно и повторно!)

Овој четириножен лисичен кас е совршен за оптимална пенетрација, па без разлика дали вашиот партнер е надарен (или вреден), сигурно ќе уживате во неколку кулминации со користење на оваа позиција.

Како да го направите тоа: Партнерот нека седне со свиткани нозе, потпрени на рацете и подлактиците. Сега и вие сторете го истото, а потоа свртете се кон него, сè додека не ја постигнете целта, а потоа започнете со акција (и не запирајте!)

Совет: Додадете малку гушкање за да го засилите пријатниот ефект!

Совладувањето на Кама Сутра

Дали знаевте дека Кама значи „еротска практика“, а Сутра значи „го одржува животот заедно“?

Иако водењето љубов може да биде еден од најголемите дарови на животот на женскиот род, тоа сигурно не значи дека светот автоматски да се врти на својата оска – сепак кога е жешко и небесно, тоа навистина се чувствува така!

Оваа книга за акции во спални, не е само за телесни позиции, но ние сме благодарни и за тоа! Исто така, таа е духовен водич за подобро и повеќе исполнето блаженство за правење бебе.

МУДРИ ИЗРЕКИ ОД КАМА СУТРА

Овие мудри зборови од Кама Сутра, сигурно ќе помогнат да ја  направите играта во вашата спална соба повеќе егзистенцијален и трансцендентен, отколку само агресивно галење.

„Мажот треба да ги разбере постапките на жената и во какво расположение е и на кој начин сака да ужива“.

Ова во суштина значи дека мажите треба да ги задоволуваат жените за време на водењето љубов. Не едноставно да ги задоволуваат своите потреби без да размислуваат за нејзините. Со ова се согласуваме сите.

„Без оглед какви работи може да направи еден од партнерите на другиот, со иста мера треба да возврати и другиот. “

Ова се однесува на неопходноста од заемност додека водите љубов. Жените и мажите не треба да бидат пасивни. Тие треба да возвратат со страста, пружајќи му ја истата на партнерот. Никој не сака родео во спалната соба со коњ што не може да оди, а камоли да галопира!

„Разновидноста е неопходна во љубовта, затоа во љубовта треба да има разновидност“

Ова во суштина значи дека користењето различни видови бакнежи, прегратки, позиции и зачинети тактики ќе ги подобри вашите жешки јога сесии. Познавањето на различните акции и уметнички форми на активности за водење љубов и постигнување оргазам едноставно не е доволно! Сè уште треба да бидете доволно храбри за да користите различни техники, совети и трикови, како и фетиши за да го зголемите задоволството, перформансите и страста.

Сега кога знаете малку за позициите на Кама Сутра, разгледајте го нашиот блог на 5 позиции за кои не сте знаеле, а знаеме дека би сакале!

Share