Archives for Uncategorized @mk

СОВЕТИ И ТРИКОВИ ЗА ТОА КАКО ДА ГИ НАПРАВИМЕ РАЗНОВИДНИ РАБОТИТЕ ВО СПАЛНАТА СОБА

Без оглед колку сте зафатени со работа и други одговорности, на повеќето луѓе им е потребен секс, интимност и близина во текот на целиот живот. Сексот не е само за задоволство, туку има и реални здравствени придобивки. Зголеменото либидо може да придонесе за подобар сексуален живот, помалку стрес и да го зголеми чувството на интимност помеѓу вас и партнерот. Без разлика дали сакате да го направите поразновиден вашиот сексуален живот или едноставно да се обидете да станете малку попалави воопшто, нашите врвни совети ќе ви помогнат да го подобрите вашето либидо, па дури може да помогнат во подобрување на вашата
Read More

Категории: Uncategorized @mk.
Translation Priorities: Optional.

10 НЕСТАНДАРДНИ И ОПАСНИ СРЕДСТВА ЗА КОНТРАЦЕПЦИЈА КОИ НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА УПОТРЕБУВАТЕ

Можеби е тешко да поверувате но иако ни се чини дека нашите баби и прабаби изгледа постојано раѓале деца, идејата за средства за контрацепција е практично стара колку и светот. Средствата за контрацепција не беа дефинитивно само во форма на некое пакување со апчиња што сега ни се познати. Тогаш постоеле некои необични, а понекогаш и чудни начини за употреба на средства за контрацепција, а некои продолжуваат да се користат и денес. Ве предупредуваме – НИКОГАШ не ги пробајте! Обидете се да не бидете шокирани кога ќе погледнеме некои од овие „таканаречени“ средства за контрацепција 1. ЛИМОН Да, го прочитавте
Read More

Категории: Uncategorized @mk.
Translation Priorities: Optional.

6 РАБОТИ ШТО СЕКСУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ПРОПУШТИЛО ДА НÈ НАУЧИ

Сексуалното образование е суштински дел од здравственото образование и е важно за развојот на тинејџерите, за нивната обука и за нивното целокупно постоење. Но, за жал, има многу теми што остануваат незасегнати во часовите за сексуално образование, вклучувајќи разговори за задоволството на жената, можностите за спречување на несакана бременост, сексот во ЛГБТ општествата (лезбејки, геј, бисексуални и транссексуални луѓе), сексуално преносливи болести и многу други. Ви презентираме 6 работи што сексуалното образование пропуштило да ве научи. 1. ПОВЕЌЕТО ЖЕНИ НЕ ДОЖИВУВААТ ОРГАЗАМ ПРЕКУ ПЕНЕТРАЦИЈА ПРИ СЕКСУАЛЕН ОДНОС Иако некои нереални порно филмови може да ве натераат да верувате дека сите
Read More

Категории: Uncategorized @mk.
Translation Priorities: Optional.